SIT9365AI-4E2-28E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-28E160.000000
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.8V
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Strip
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm
Output :
HCSL
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency :
160 MHz