SIT9365AI-4E2-28E122.880000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-28E122.880000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 122.8800MHZ HCSL
XO (Standard)
Absolute Pull Range (APR) :
Active
Output :
HCSL
Function :
Enable/Disable
Frequency :
122.88 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
MEMS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage - Supply :
2.8V