SIT9365AI-4E2-25N300.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-25N300.000000
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ HCSL
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
300 MHz
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)