SIT9365AI-4E2-25N125.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-25N125.000000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ HCSL
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
125 MHz
Function :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
HCSL
Package :
Strip
Base Resonator :
MEMS
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±25ppm