SIT9365AI-4E2-25E25.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-25E25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCSL
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Base Resonator :
MEMS
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
25 MHz
Function :
Enable/Disable
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Voltage - Supply :
2.5V
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C