SIT9365AI-4E2-25E160.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E2-25E160.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
MEMS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Package :
Strip
Function :
Enable/Disable
Output :
HCSL
Type :
XO (Standard)
Frequency :
160 MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency Stability :
±25ppm