SIT9365AI-4E1-33N75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E1-33N75.000000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
HCSL
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Function :
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
75 MHz