SIT9365AI-4E1-33E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E1-33E50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
MEMS
Package :
Strip
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency :
50 MHz