SIT9365AI-4E1-33E25.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E1-33E25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCSL SMD
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Strip
Output :
HCSL
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
25 MHz