SIT9365AI-4E1-33E125.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E1-33E125.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ HCSL
Oscillators
Base Resonator :
MEMS
Function :
Enable/Disable
Output :
HCSL
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency Stability :
±20ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Product Status :
Active
Frequency :
125 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)