SIT9365AI-4E1-30N75.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E1-30N75.000000
Manufacturer
SiTime
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
2A
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Size / Dimension :
2.80 L x 1.70 W x 1.30 H (71.1mm x 43.2mm x 33.0mm)
Region Utilized :
North America
Cord Length :
59 (1.50m)
Efficiency :
Level VI
Series :
Tri-Mag, L6R24
Polarization :
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Form :
Wall Mount
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Approvals :
CUL, UL
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V
Power (Watts) :
24W