SIT9365AI-4E1-30E100.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E1-30E100.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Product Status :
Active
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Voltage - Supply :
3V
Frequency Stability :
±20ppm
Base Resonator :
MEMS
Output :
HCSL
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)