SIT9365AI-4E1-28E300.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4E1-28E300.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ HCSL
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
2.8V
Frequency :
300 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)