SIT9365AI-4C1-33E100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4C1-33E100.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Frequency :
100 MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
58mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) :
89mA
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Output :
HCSL
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)