SIT9365AI-4B2-28E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-4B2-28E75.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
2.8V
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
75 MHz
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)