SIT9365AI-2E2-33N125.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-2E2-33N125.000000
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS
Oscillators
Color - Actuator/Cap :
Green
Panel Cutout Dimensions :
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Standard, Illuminated
Mechanical Life :
Illumination Voltage (Nominal) :
2.1 VDC
Termination Style :
PC Pin
Switch Function :
On-On
Operating Temperature :
-15°C ~ 60°C
Illumination Type, Color :
LED, Green
Voltage Rating - DC :
30V
Series :
LP
Features :
Packaging :
Tube
Voltage Rating - AC :
125V
Current Rating :
3A (AC/DC)