SIT9365AI-2E2-33E25.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AI-2E2-33E25.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Output :
LVDS
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency :
25 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
MEMS
Voltage - Supply :
3.3V