SIT9365AI-2E2-28E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-2E2-28E160.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ LVDS
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
2.8V
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type :
XO (Standard)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Function :
Enable/Disable
Frequency :
160 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)