SIT9365AI-2E1-30N75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-2E1-30N75.000000
Package / Case
Axial
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVDS
Oscillators
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Number of Terminations :
2
Frequency :
75 MHz
Composition :
Metal Film
Base Product Number :
RNR55
Spread Spectrum Bandwidth :
Features :
Military, Moisture Resistant
Absolute Pull Range (APR) :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.094 Dia x 0.250 L (2.39mm x 6.35mm)
Voltage - Supply :
3V
Function :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
5.49 kOhms