SIT9365AI-2B2-30E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-2B2-30E160.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ LVDS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency :
160 MHz
Voltage - Supply :
3V
Frequency Stability :
±25ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)