SIT9365AI-2B1-25E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-2B1-25E75.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVDS
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Base Resonator :
MEMS
Package :
Strip
Frequency :
75 MHz
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply :
2.5V