SIT9365AI-1E1-33E75.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AI-1E1-33E75.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVPECL
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status :
Active
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
75 MHz