SIT9365AI-1E1-28E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AI-1E1-28E75.000000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVPECL
Voltage - Supply :
2.8V
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
75 MHz
Output :
LVPECL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm