SIT9365AC-4E3-33E50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-33E50.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
HCSL
Absolute Pull Range (APR) :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency :
50 MHz