SIT9365AC-4E3-30N100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-30N100.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency :
100 MHz
Type :
XO (Standard)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Function :
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Output :
HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3V
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)