SIT9365AC-4E3-30E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-30E75.000000
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3V
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Output :
HCSL
Frequency :
75 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C