SIT9365AC-4E3-30E50.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-30E50.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency :
50 MHz
Voltage - Supply :
3V
Output :
HCSL
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Base Resonator :
MEMS
Product Status :
Active
Package :
Strip
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C