SIT9365AC-4E3-30E300.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-30E300.000000
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ HCSL
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3V
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
XO (Standard)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
300 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C