SIT9365AC-4E3-30E30.720000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-30E30.720000
Description
MEMS OSC XO 30.7200MHZ HCSL
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3V
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Base Resonator :
MEMS
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency :
30.72 MHz