SIT9365AC-4E3-30E250.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-30E250.000000
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ HCSL
Voltage - Supply :
3V
Function :
Enable/Disable
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency :
250 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)