SIT9365AC-4E3-30E159.375000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-30E159.375000
Description
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency :
159.375 MHz
Voltage - Supply :
3V
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)