SIT9365AC-4E3-30E100.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-30E100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency :
100 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
3V
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)