SIT9365AC-4E3-28E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-28E75.000000
Package / Case
6-WFDFN Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Oscillators
Current - Output :
300mA
Control Features :
Enable, Power Sequencing
Protection Features :
Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
Output Type :
Adjustable
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
6-WFDFN Exposed Pad
PSRR :
Voltage - Output (Max) :
3.6V