SIT9365AC-4E3-25E160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E3-25E160.000000
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
MEMS
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Voltage - Supply :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency :
160 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency Stability :
±50ppm