SIT9365AC-4E2-33N25.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-33N25.000000
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Product Status :
Active
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
MEMS
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Frequency :
250 MHz