SIT9365AC-4E2-33N160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-33N160.000000
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
MEMS
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Strip
Frequency :
160 MHz
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Output :
HCSL
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
3.3V