SIT9365AC-4E2-33N159.375000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-33N159.375000
Description
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
XO (Standard)
Package :
Strip
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Output :
HCSL
Frequency Stability :
±25ppm
Active
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
159.375 MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)