SIT9365AC-4E2-33E300.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-33E300.000000
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ HCSL
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
300 MHz
Series :
Frequency Stability :
±25ppm
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Output :
HCSL
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Base Product Number :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Base Resonator :
MEMS
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V