SIT9365AC-4E2-33E159.375000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-33E159.375000
Description
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
159.375 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package :
Strip
Type :
XO (Standard)
Output :
HCSL
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Base Resonator :
MEMS
Spread Spectrum Bandwidth :
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)