SIT9365AC-4E2-33E133.333333
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-33E133.333333
Manufacturer
SiTime
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 133.333333MHZ HCSL
Manufacturer :
SiTime
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output :
HCSL
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Package :
Strip
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V