SIT9365AC-4E2-30N50.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-30N50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCSL
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
3V
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Function :
Output :
HCSL
Frequency :
50 MHz