SIT9365AC-4E2-30E61.440000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-30E61.440000
Description
MEMS OSC XO 61.4400MHZ HCSL
Voltage - Supply :
3V
Package :
Strip
Frequency :
61.44 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)