SIT9365AC-4E2-30E53.125000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-30E53.125000
Description
MEMS OSC XO 53.1250MHZ HCSL
Frequency :
53.125 MHz
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Voltage - Supply :
3V
Active
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C