SIT9365AC-4E2-30E325.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-30E325.000000
Description
MEMS OSC XO 325.0000MHZ HCSL
Frequency :
325 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
3V
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Output :
HCSL
Product Status :
Active
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Package :
Strip
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
MEMS
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)