SIT9365AC-4E2-30E250.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-30E250.000000
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ HCSL
Oscillators
Proto Board Type :
SMD to DIP
Material :
FR4 Epoxy Glass
Series :
Correct-A-Chip®
Package Accepted :
SSOP
Size / Dimension :
1.000 L x 0.700 W (25.40mm x 17.78mm)
Pitch :
0.026 (0.65mm)
Board Thickness :
0.062 (1.57mm) 1/16