SIT9365AC-4E2-30E25.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-30E25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCSL
Oscillators
Series :
Correct-A-Chip®
Size / Dimension :
1.000 L x 0.700 W (25.40mm x 17.78mm)
Proto Board Type :
SMD to DIP
Number of Positions :
20
Material :
FR4 Epoxy Glass
Board Thickness :
0.062 (1.57mm) 1/16
Package Accepted :
SSOP
Pitch :
0.026 (0.65mm)