SIT9365AC-4E2-30E150.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-30E150.000000
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ HCSL
Voltage - Supply :
3V
Frequency :
150 MHz
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
MEMS
Product Status :
Active
Spread Spectrum Bandwidth :
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Output :
HCSL
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)