SIT9365AC-4E2-28N25.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-28N25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCSL
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
SiT9365, Elite Platform™
Frequency :
25 MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Function :
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Strip
Base Resonator :
MEMS
Output :
HCSL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
2.8V