SIT9365AC-4E2-28N160.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-28N160.000000
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ HCSL
Frequency :
160 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Base Resonator :
MEMS
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.8V