SIT9365AC-4E2-28E75.000000
Mfr.Part #
SIT9365AC-4E2-28E75.000000
Description
MEMS OSC XO 75.0000MHZ HCSL
Oscillators
Viewing Angle :
120 °
Color :
White
Test Current :
350 mA
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Mount :
Surface Mount
Max Current Rating :
1 A
Forward Voltage :
2.9 V
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Frequency :
75 MHz
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
2.8V
Frequency Stability :
±25ppm